недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Резултатите од ДНК анализата пристигнаа во Скопје

denisa-markoska500

Последни вести

Резултатите од ДНК анализата на телото за кое постои сомневање дека можеби е на исчезнатата прилепчанка Дениса Маркоска веќе се во Скопје, дознава Press24 од полициски извори.

Според информациите на Press24, резултатите се во Македонија, но ќе им бидат соопштени прво на нејзините родители.

Неофицијални, родителите на Дениса уште вчера биле повикани денеска да дојдат во Скопје.

Дениса Маркоска веќе неколку недли се води како исчезната откако последен пат беше идена на бродот на кој работеше во близина на Крит.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести