среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Резултатите од истрагата за падот на Шумахер ќе бидат познати во среда

mihael sumaher

Поврзани вести

Резултатите од истрагата за падот на Михаел Шумахер на скијање во Франција минатата недела, кога седумкратниот светски шампион во Формула 1 се здоби со тешки повреди на главата, ќе бидат соопштени во среда, соопшти денеска француското јавно обвинителство.

Членови од семејството на Шумахер на француските истражни органи ја предале камерата од кацигата, која што тој ја носел додека скијал, а која може да открие нови детали од несреќата.

Портпаролката на Шумахер, Сабина Кан, не сакала да ја коментира неговата состојба, која претходно ја оценила како „критична, но стабилна“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести