петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

РФМ ги исплати премиите на ракометарите

Македонските ракометни репрезентативци ги добија премиите за обезбедувањето на пласман на Светското првенство во Катар во 2015 година. Управниот Одбор на РФМ на избраниците на Ивица Обрван им вети премија во вкупен износ од 30.000 евра, како дополнителна мотивација да се слави над јужниот сосед и да се задржи континуитетот од настапи на големите натпреварувања.

reprezentacija

Последни вести

Македонските ракометни репрезентативци ги добија премиите за обезбедувањето на пласман на Светското првенство во Катар во 2015 година. Управниот Одбор на РФМ на избраниците на Ивица Обрван им вети премија во вкупен износ од 30.000 евра, како дополнителна мотивација да се слави над јужниот сосед и да се задржи континуитетот од настапи на големите натпреварувања.
Парите беа префрлени на сметките на ракометарите, кои следните репрезентативни обврски ќе ги имаат во октомври, на почетокот од квалификациите за ЕП 2016.
Црвено – жолтите ќе биде дел од групата Б на претстојниот светски шампионат во Катар, каде за противници ќе ги има Хрватска, БиХ, Австрија, Иран и Тунис.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести