понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

РИА Новости: Митингот за поддршка на Владата најголем во историјата на Македонија

ria

Последни вести

Најголемата државна руска новинска агенција РИА НОВОСТИ пишува дека вечерашниот митинг во Скопје бил најголем во историјата на Македонија.

РИА Новости пренесува дека на митингот присуствувале околу 90.000 граѓани.

 

Најчитани вести