среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Рибар од Будва улови ајкула долга 2,8 метри

120800037

Поврзани вести

Рибарот Илија Рафаловиќ од Будва вчера на отворено море уловил ајкула долга 2,8 метри.

Ајкулата е уловена на 180 милји од брегот, на длабочина од 120 метри.

Станува збор за ајкула чиј црн дроб е исклучително отровен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести