вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Рибар улови порака во шише стара 101 година

Пронајде порака во шише и се запиша во Гинисовата книга на рекорди.

poraa

Поврзани вести

Рибарот Конрад Фишер од Германија додека рибарел во Балтичкото море во близина на градот Кил уловил пивско шише во кое имало порака испратена во 1913-та година.

Овој рибар во Гинисовата книга на рекорди ќе биде запишан како човек кој ја нашол најстарата порака во шише.

Досега во книгата на рекорди се водеше како најстаро парче хартија во шише кое било фрлено во море.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести