среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Рибарски мрежи со белвица пронајдени во Охридско езеро

ribari[2]

Последни вести

Две рибарски мрежи со улов на 13 париња риба белвица вчера биле пронајдени во водите на Охридско езеро на околу 50 метри од брегот.

Рибата била со вкупна тежина 1,8 килограм.

Од страна на полицијата пронајдениот риболовен алат со уловот се одземени за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести