сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рибери го игра последниот Мундијал

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Франција, Франк Рибери изјави дека Мундијалот во Бразил ќе биде последниот кој ќе го одигра во репрезентативната кариера.

RIBERI GO IGRA

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Франција, Франк Рибери изјави дека Мундијалот во Бразил ќе биде последниот кој ќе го одигра во репрезентативната кариера.

Стандардниот првотимец во дресот на германскиот гигант Баерн Минхен официјален крај на својата репрезентативна кариера најверојатно ќе стави откако ќе го одигра Европското првенство во 2016 година кое ќе биде одржано во неговата татковина.

„Ова дефинитивно ќе биде последното Светско првенство во мојата репрезентативна кариера. Ќе имам 35 години кога ќе стартува следниот Мундијал во Русија. Сакам, мојата репрезентација да забележи историски успех во Бразил. Едноставно кажано, сакам Франција да ја освои светската титула”, изјави крилниот напаѓач.

Репрезентацијата на Франција ќе се натпреварува во групата „Е”, а за противници во групната фаза ги има селекциите на Швајцарија, Хондурас и Еквадор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести