среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Рибери има болки во двете нозе и не игра против Борусија М.

riberi

Поврзани вести

Предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Пеп Гвардиола потврди дека на најголемата ѕвезда во неговиот тим, францускиот интернационалец, Франк Рибери, нема да настапи на утрешниот првенствен натпревар против секогаш незгодниот тим на Борусија од Менхенгладбах.

„Во изминатите неколку дена, Рибери чуствуваше болка во двете нозе. Пред малку го одработивме последниот тренинг пред утрешниот натпревар во Менхенгладбах. Голема е веројатноста дека нема да игра против Борусија. Се уште чуствува болка во двете нозе. За среќа не станува збор за некоја посериозна повреда, но не сакаме да ризикуваме. Можеме да го надополниме неговото отсуство, има кој да го замени”, изјави трофејниот шпански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести