четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рибери: Мора по секоја цена да ја победиме Борусија Дортмунд

RIBERI MORA PO SEKOJA

Последни вести

Најголемата ѕвезда во дресот на се уште актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн Минхен, Франк Рибери, актуелната сезона ќе ја дефинира како неуспешна доколку неговиот тим не слави во финалниот натпревар од Купот на Германија.

Финалниот натпревар ќе биде одигран во сабота на “Олимпискиот” стадион во Берлин, а противник на баварската машина ќе биде најголемиот ривал од германската Бундес лига, тимот на Борусија од Дортмунд.

“Ако не го добиеме финалниот натпревар во Берлин, тогаш нема да кажам дека ова е добра сезона за Баерн Минхен да победиме Борусија, само така ќе ја спасиме актуелната сезона, само така истата ќе ја дефинираме како фантастична.

Сепацијално е чуството кога си дел од финалниот натпревар во Купот на Германија. Борусија има фантастичен тим и моментално се во одлична форма. Ќе мора напорно да работиме во сите 90 минути”, изјави францускиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести