петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Рибери повторно вмешан во малолетна проституција

Франк Рибери е многу близу до посакуваниот камбек на фудбалските терени, но членот на Баерн Минхен во меѓувреме се соочува со сериозни проблеми со законот.

Franck-Ribery-

Последни вести

Имено, францускиот интернационалец во текот на минатиот месец бил на испрашување во полициска станица во татковината, како дел од случајот за сузбивање на мрежа на проституција во оваа земја.

Тој бил сослушан како сведок и против него засега не се покренати никакви обвиненија но фудбалерот на Баерн морал да го објасни присуството на ескорт-девојка крај себе на една забава.

Проституцијата е легална во Франција, но Рибери е се уште под истрага за малолетничка проституција, откако било обелоденето дека една од девојките не била полнолетна.

Очигледно е дека француските фудбалери не знаат за доста кога станува збор за скандали…

Најчитани вести