сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рибери се откажа од националниот дрес на Франција

riberi-500

Поврзани вести

Еден од најдобрите француски фудбалери во историјата Франк Рибери објави дека нема повеќе да го носи националниот дрес.

Фудбалерот на Баерн Минхен Франк Рибери во средата откри дека нема повеќе да настапува за националниот состав на Франција.

Тој на новинарите им изјави дека сака повеќе време да поминува со семејството, но и целосно да се посвети на клупските обврски.

Рибери во дресот на Франција дебитираше во 2006-та година и од тогаш забележа 82 настапи за „Триколорите“. Поради повреда тој го пропушти Светското првенство кое летово се одржа во Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести