вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Риболовец исчезна на Козјак

Најден е само неговиот чамец кај колибата пред Гургурница.

ri

Поврзани вести

Вчера наутро на Козјак исчезнал риболовецна потегот од браната до Гургурниц. Синот и другарот го барале на телефон, а последен пат се слушнале пред да тргне од браната. По извесно време кога увиделе дека го нема, пак го барале на телефон, но бил недостапен.
Најден е само неговиот чамец кај колибата пред Гургурница.
Акција за барање на исчезнатото лице има од утрови.
Од семејството апелираат  доколку 
некој има информација што може да помогне, да се јави на телефонот  076/448-254.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести