вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ријана: Алкохолот прави да изгледате постаро

rijanavoda2

Последни вести

Поп ѕвездата Ријана (26) вели дека сфатила колку алкохолот и штети на нејзината кожа и дека поради алкохолните пијалаци побрзо старее, поради што одлучила да пие само вода.

„Кога ќе забележам дека кожата ми е преуморна целосно го избегнувам алкохолот и пијам само вода. Утрото пред програмата со шоуто на „Шанел“ пиев вино и бев уморна од летот. Кога се погледнав во огледало се преплашив . Се запрашав: „Боже која е таа личност, изгледам толку старо““изјавила таа.

Доколку водата не помога таа им препорачува на жените да користат хидратантна крема, малку кармин и маскара и тврди дека потоа ќе изгледаат подобро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести