недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Ријана го подарува нејзиниот нов албум

Rihanna at London fashion week

Последни вести

Откако албумот на Ријана „излета“ на интернет пред неговото официјално објавување, популарната пејачката сега реши да и го подари на својата публика.

Пејачката на Твитер одбјави дека албумот „ANTI“ ќе биде целосно бесплатен, приложувајќи го линкот и шифрата за преземање.

Албумот моментно може да се преземе од сајтот „TIDAL“, а делукс верзијата со три бонус песни ќе биде достапна од утре.

Инаку, првиот сингл на Ријана од овој албум „Work“ го зазеде првото место на „iTunes“ листата во дури 70 земји.

„ANTI“ е прв албум на Ријана по тригодишната медиумска пауза.

Најчитани вести