недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ријана ќе се мажи

rijana

Поврзани вести

Убавицата од Барбадос го преиспитала својот живот и одлучила дека е време да се направи убедлива промена во него. По неколку непријатни средби во љубовта, што финално завршија со хематоми и траги од тепање, Ријана е подготвена на судбоносен чекор.

Според добро упатени и блиски извори до пејачката, Ријана и нејзиниот колега Дрејк ја продлабочиле и зацврстиле својата врска, па логично е следниот чекор да биде свадба.

„Дрејк е џентлмен и се однесува со неа повеќе од добро“, велат добро упатените извори.

Колку и да е успешна една жена во својата кариера, нема ништо поважно од семејството. И тоа е веројатно причина ѕвездата да сака во иднина да биде не само потврдена пејачка,туку и сопруга на својот љубен маж и среќна мајка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести