петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Ријана сака да го купи Ливерпул

riri.jpg500

Поврзани вести

Славната музичка ѕвезда Ријана неодамна откри дека сака да купи некој фудбалски клуб, а сега открива дека станува збор за популарниот Ливерпул.

Ријана отсекогаш тврди дека е голем фан на Ливерпул, летово атрактивната пејачка беше во центарот на вниманието за време на Светскиот фудбалски шампионат во Бразил.

На првенството во Бразил ,Ријана навиваше за Германија, и беше воодушевена што токму тие ја освоија титулата.

Според извор близок на Ријана , богатата пејачка планира да основа фудбалска академија во родниот Барбадос, за потоа да се обиде да купи некој клуб.
Ако желбата на Ријана е Ливерпул, музичката ѕвезда не ќе може да биде 100% сопственик на Ливерпул, туку само на одреден број на акции, сопственик на црвените од Енфилд засега е „Френвеј спортс груп од САД.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести