среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Рики Ламберт е новиот партнер на Луис Суарез

LAMBERT NOV PARTNER SUAREZ

Поврзани вести

Репрезентативецот на Англија и капитен на англискиот премиерлигаш Саутемптон, Рики Ламберт, веднаш по завршувањето на престојниот Мундијал во Бразил и официјално ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на раководните лица на Ливерпул.

Гигантот од “Енфилд” прво сакаше да ги осигура услугите на првиот напаѓач на Свонси, Вилфред Бони, но преговорите околу можниот трансфер беа прекинати во истиот момент кога челниците на Свонис побараа околу 20 мил. фунти за обештетувањето на репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска.

Само неколку часа подоцна, челниците на Ливерпул своето внимание го насочија кој капитенот на Саутемптон кој веднаш ја прифати понудата за преселба на “Енфилд”.

Од продажбата на искусниот напаѓач, раководните лица на Саутемптон ќе заработат околу 9 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести