сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ристани го нарече Рама „премиер-уличар“ пред Филе

download

Последни вести

Арбен Ристани, пратеникот на опозициската Демократска партија на Албанија, го нарече албанскиот премиер Еди Рама „премиер-уличар“, во присуство на еврокомесарот за проширување Штефан Филе.

Тој овие погрдни зборови пред Филе ги извикал во моментот кога премиерот Рама преставувајќи ги присутните пратеници, нагласи дека „некои од пратениците на опозицијата кои се овде на оваа средба се и затвореници“.

Реакцијата на Ристани била брза, при што вербалниот инцидент многу зачудувачки го примил и Филе, јавија медиумите во Тирана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести