среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Ристе Пандев и Дрита Исљами потврдени учесници на ОИ Рио 2016

oi-zname-615x400

Последни вести

Македонскиот олимписки комитет информира дека врз основа на барање на МОК, испратено до ИААФ, Ристе Пандев и Дрита Исљами добија покана да учествуват на ОИ РИО 2016.

Ристе Пандев ќе настапи на трката на 100 метри, додека Дрита Исљами ќе настапи во дисциплината 400 метри со пречки.

Најчитани вести