понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ристевски без пласман во велеслалом

Antonio-Ristevski-2-vt

Поврзани вести

Единствениот македонски алпски скијач ма Зимските олимписки игри во Сочи , Антонио Ристевски не успеа да ја заврши трката во дисциплината велеслалом. Тој падна уште во првата четвртина од патеката и остана без пласман.

Ристевски ќе може да го поправи впечатокот на својот втор настап на Игрите во Сочи. Тој во сабота ќе настапи и на трката во слалом, за која има обезбедено А – норма.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести