Спорт

Ристовски: Дадовме 100 отсто од нас на сите натпревари

Ристовски: Дадовме 100 отсто од нас на сите натпревари

Не можеме и не смееме никој од нас да замери на било кого. Одигравме доста тешки шест натпревари кои што можеби резултатски не направивме некој позначаен успех, меѓутоа што се однесува до борбеноста и посветеноста овие 30-тина дена почнувајќи од подготовките мислам дека дадовме 100 % од нас во смисла на посветеност, пожртвуваност, борбеност и желба за успех и радост на нашата држава и нација, меѓутоа потфрливме во резултатскиот дел и тоа е тоа.

Ова го истакна ракометниот репрезентативец на Македонија- голманот Борко Ристовски, по денешниот натпревар против Белорусија.

Треба да се гледа кон инднината, рече Борко и додаде: „Ние верувајте дека дадовме 100 посто на сите 6 натпревари“.