среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Ристовски: Мечот со Данска беше само загревање

фото: EHF EURO 2014

фото: EHF EURO 2014

Поврзани вести

На официјалната прес-конференција најпозитивниот македонски репрезентативец Борко Ристовски имаше свој став за мечот и 60 минути со европскиот првак:

„Сакам да му честитам на данскиот национален тим. Тие имаат одличен тим и се фаворити за освојување на турнирот. За нас овој меч беше само за загревање пред наредните два меча кои за нас се витални за останување во турнирот и по групната фаза. Уште еднаш честитки за Данците„ рече Борко Ристовски, кој собра 13 интервенции.

Неговиот колега Никлас Ландин беше прогласен за играч на натпреварот, а Улрик Вилбек на прашањето дали токму тој е најдобар голман на светот, рече: „Ако брани како денес и во наредните седум средби, тогаш можам да кажам дека е најдобар голман во светот. Овој меч беше како бонус за Македонците, за тоа сега и ние и тие мора да се осврнеме на наредните два натпревари„ рече селекторот на европскиот првак.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести