петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Ристовски во работна посета на Велес

spiro ristovski

Поврзани вести

Mинистерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска ќе биде во работна посета на општина Велес.

Во 12 часот е предвидена посета на основно училиште „Св.Кирил и Методиј“, а дваесетина минути подоцна во посета на основно училиште „Кочо Рацин“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести