четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Ривалдо типува на Аргентина и Шпанија

RIVALDO TIPUVA

Поврзани вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Вирор Борба Фереира Ривалдо, е убеден дека домаќинот на престојниот Мундијал има послаб тим во споредба со тој на Аргентина и Шпанија.

„Во овој момент, според мене, Аргентина и Шпанија го имаат најсилниот тим. На Мундијалот во Бразил ќе настапат осум репрезентации кои претходно ја освоиле светската титула, осум репрезентации кои го имаат потребното искуство и кои заслужуваат максимален респект. Според мене, Португалија може да биде најголемото изненадување. Убеден сум дека репрезентативците на Бразил ќе дадат се од себе, но ќе бидат под голем притисок се до стартот на првиот натпревар од групната фаза. Многу ја почитувам репрезентацијата на Хрватска, но убеден сум дека Бразил ќе одигра одлично на отварањето и ќе забележи сигурен триумф”, изјави Ривалдо.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести