понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Робен без срам си побара нов договор од Баерн (М)

Bayern Muenchen v Borussia Dortmund - DFB Cup

Поврзани вести

Најзаслужниот за освоената титула во Лигата на шампиони, стрелецот на победничкиот погодок во финалниот натпревар, холандскиот интернационалец, Ариен Робен, откри дека сака да потпише нов договор за актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М).

„Убеден сум дека можам да играм во топ-форма и во следните три сезони. Сакам да останам на “Алианс Арена”, сакам и понатаму да бидам дел од Баерн (М). Сите во клубот се свесни дека имам се што е потребно, дека сум квалитетен фудбалер и дека можам многу да му помогнам на Баерн (М)”, изјави крилниот напаѓач.

Репрезентативецот на Холандија има договор со Баерн (М) до 2015 година, а според последните информации кои пристигнуваат од Минхен, преговорите околу новиот договор треба да стартуваат во месец март.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести