сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Робен: Холандија има своја мисија во Бразил

ROBEN HOLANDIJA SVOJA MISIJA

Поврзани вести

Репрезентативецот на Холандија, Ариен Робен, ја подгреа атмосферата пред денешниот 1/4 финален дуел против селекцијата на Костарика со изјавата дека популарните “лалиња” имаат само една зацртана цел, освојување на светската титула која ќе биде прва во репрезентативната историја на трикратниот вицешампион.

„Мислам дека сите заедно сме на задача,мисија…Кога ќе дојдете на Светко првенство тоа не е уживање во времето на плажа во Рио. Овде си да победуваш и да одиш што е можно понатаму. Мислам дека очекувањата небеа толки високи прд турнирот, па сега може да бидеме горди до кај стигневме, изјави Робен за сајтот на ФИФА.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести