недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Робен ќе носи баварски дрес до 2017 година

?????????

Поврзани вести

Репрезентативецот на Холандија и стандарден првотимец во дресот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Арјен Робен, најкасно до крајот на месец февруари ќе го потпише новиот понуден договор кој го обврзува да остане на „Алианц Арена” до 2017 година.

Актуелниот договор на крилниот напаѓач има важност до 2016 година, а со потпишувањето на новиот договор, Робен ќе си осигура нова годишна плата која е за 30 отсто поголема од таа што моментално ја заработува на „Алианц Арена”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести