недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Робен му честита на поранешниот клуб

roben cestita na pronasniot klub

Поврзани вести

Крилниот напаѓач на Баерн (М), Арјен Робен собра храброст и по натпреварот јавно му честита на поранешниот клуб Реал (М), за одличната парија и за заслужениот пласман во финалниот натпревар од Лигата на шампионите.

Холандскиот интернационалец додаде дека далеку поболна би била елиминацијата со еден гол разлика.

„Честитки за Реал Мадрид за одиграниот натпревар и заслужениот пласман во големото финале. Можеби е подобро да се загуби вака убедливо, мислам дека повеќе ќе болеше ако победевме со 2-1 и за еден гол не се пласиравме во финалето. Вака, не ни останува ништо друго освен да му честитаме на противникот кој беше подобар од нас“, изјави Робен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести