понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Робен призна дека е голем глумец

1

Последни вести

Репрезентативецот на Холандија, Арен Робен е во центарот на фудбалското вимание поради скандалозната изјава дека одглумил неколку прекршоци во казнениот простор на Мексико, но додаде дека бил фаулиран во 92 минута и дека главниот судија Педро Проенса со право покажал на белата точка.

“Да, точно е дека глумев за пенал, но во првото полувреме. Се срамам од тоа, но такви работи се случуваат во фудбалот. Не, тогаш имаше пенал. Имаше прекршок. Ако тоа не беше прекршок тогаш јас не знам ништо од фудбал”, изјави крилниот напаѓач на Баерн Минхен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести