петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Роберт Атанасовски ја доби наградата за најдобра фотографија на Виз Ер Скопски маратон

Во конкурсот пак за најдобра фотографија се пријавија 75 автори со вкупно 139 фотографии.

061-Robert Atanasovski A 1 MESTO FOTO

Поврзани вести

Прво место, Роберт Атанасовски

Фотографот Роберт Атанасовски го освои првото место за најдобра фотографија на Виз Ер Скопскиот маратон. Второ место му припадна на фотографот Томислав Георгиев, а третото на Ѓоко Петковски

Во конкурсот пак за најдобра фотографија се пријавија 75 автори со вкупно 139 фотографии.

Во конкурсот за најдобар навивачки транспарент се пријавија 36 автори со вкупно 48 транспаренти.Првото место го освои Злата Ѓуровска Брајовиќ,второто место го освои Огнен Јовановски,  третото Ана Петровска.

Второ место, Томислав Георгиев

065-Tomislav Georgiev A 2 MESTO FOTO

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести