сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Роберто Солдадо ќе го глуми Диего Коста

Од ден на ден се погласни и погласни се шпекулациите дека Диего Коста ќе биде продаден на стартот од летниот преоден рок на првиот клуб ќе одвои најмалку 40 милиони евра за неговите услуги.

SOLDADO GLUMI KOSTA

Поврзани вести

Поголемиот дел од парите кои ќе бидат заработени од продажбата на најголемата ѕвезда, Диего Коста, раководните лица на шпанскиот прволигаш Атлетико (М) ќе ги искористат за да ги осигураат услугите на шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Роберто Солдадо.

Од ден на ден се погласни и погласни се шпекулациите дека Диего Коста ќе биде продаден на стартот од летниот преоден рок на првиот клуб ќе одвои најмалку 40 милиони евра за неговите услуги.

Најголем интерес за новопечениот репрезентативец на Шпанија до сега покажа сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович, но понуда за неговите услуги сигурно ќе испратат и челниците на Арсенал.
Нешто повеќе од половина, околу 22 милиони евра челниците на Атлетико (М) ќе понудат за услугите на шпанскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Роберто Солдадо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести