понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роби Вилијамс не кажал „Добровечер Загреб“

роби

Поврзани вести

Познатиот пеач, Роби Вилијамс, синоќа одржа концерт во Белград.
Сепак тоа што е интересно е дека по концертот излезе вест во медиумите дека Роби во еден момент наместо Белград, го поздравил Загреб.

„Добровечер Загреб“ е верзијата која ја пренесоа речиси сите медиуми.

Дали се заботи за желба за сензација или лош слух, не е важно, но Роби всушност се потрудил да научи српски за да ја поздраи својата публика со „ Здраво, добровечер“ .

Sta kaze Robi? Koga je pozdravio? #scandalmagazin #scandal #scandaltabloid #robbiewilliams #bekgrade #serbia

A video posted by SCANDAL! (@scandalmagazin) on

Најчитани вести