понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Робињо конечно се врати во Бразил

робињо

Последни вести

Покрај интересот од Турција и САД, Робињо наредната сезона ќе ја помине во таборот на бразилскиот Сантош.

Овој 30-годишен Бразилец по трет пат ќе го носи дресот на тимот во кој ја почна кариерата, бидејќи пред да дојде во Милан беше позајмуван во овој тим од таборот на Манчестер Сити.

Робињо беше фудбалер на Милан од 2010-та година, а досега одигра 108 натпревари и постигна 25 голови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести