петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Родман: Ким е мој пријател

rodman i un

Поврзани вести

Познатиот американски кошаркар, Денис Родман, заедно со екипата на поранешните играчи на НБА лигата, замина во Пјонгјанг, каде што треба да се одржи егзибиционен меч по повод роденденот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун.

Родман изјавил дека не планира да се заминава со репресијата во Северна Кореја бидејќи Ким, како што рекол, е негов пријател и многу го сака и почитува, туку се надева дека натпреварот ќе ја отвори вратата за разговори „за некои работи“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести