недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Роднини на исчезнатите во бродската несреќа нападнале висок претставник

Во моментот кога траектот на 16 април се преврти и потона, на него имало 476 луѓе, од кои поголемиот број ученици од средното училиште во Ансана, во близина на Сеул.

download (2)

Поврзани вести

Роднини на загинатите лица на јужнокорејскиот траект, кој потона пред осум дена, денеска нападнаа висок претставник, обвинувајќи го дека лаже за напорите кои се вложуваат за да се извлечат телата.

Во моментот кога траектот на 16 април се преврти и потона, на него имало 476 луѓе, од кои поголемиот број ученици од средното училиште во Ансана, во близина на Сеул.

Роднините на жртвите со брод отпловиле до местото каде потона траектот „Севол“ и каде се одвива операција за извлекување на телата.

Дваесетина роднини на жртвите го нападнаа Чои Санг-Хван, заменик-началник на крајбрежната стража, откако упаднале во неговата привремена канцеларија во пристаништето Џиндо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести