сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роднините на патниците од исчезнатиот Боинг протестираат пред амбасадата на Малезија

avion, rodnini

Поврзани вести

Гневните роднини на кинеските патници кои се наоѓале на бродот на исчезнатиот лет МХ370, се собраа на протест пред амбасадата на Малезија во Пекинг, пренесува „АФП“.

Околу 200 роднини на патниците влегоа во судир со обезбедувањето на амбасадата, додека се обидувале да влезат во зградата на дипломатската мисија. Демонстрантите бараа одговори за несреќата на малезискиот авион „Боинг-777“.

„Вратете ги нашите роднини“, повикуваа плачејќи роднините на исчезнатите лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести