недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Роџерс го осуди дивиот старт на Самуе Ето

rodzers za eto

Поврзани вести

За разлика од Мурињо, кој удри со дрва и камења по Луис Суарез, менаџерот на Ливерпул, Брендон Роџерс остро го критикуваше главниот судија Хауард Веб и кемрунскиот интернационалец, Самуел Ето.

„Точно дека постигнавме погодок после тој прекршок, но тука станува збор за насилен, груб прекршок. Ето стартуваше врз коленото на Хендерсон и за таквиот прекршок не доби ниту жолт картон. Не знам зошто не доби жолт картон, не нема да го коментирам судењето на Веб, кој според мене е одличен судија, судија од светска класа”, изјави менаџерот на Ливерпул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести