сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Роџерс: Ливерпул не е конкуренција на Челзи и Манчестер С.

Football - Liverpool FC Preseason Tour 2013 - Training

Поврзани вести

Прв кој се откажа од борбата за шампионската титула во англиската Премиер лига е менаџерот на Ливерпул, Брендон Роџерс.

Предводникот на „црвените” изјави дека неговиот тим не може да му конкурира на најголемите фаворити за шампионската титула, тимовите на Манчестер Сити и Челзи.

„Премногу е рано за да изјавам или да верувам дека Ливерпул може да биде дел од борбата за шампионската титула. Во живо го гледав последниот дерби дуел помеѓу екипите на Манчестер Сити и Челзи. Играа два тима, кои имаат состав кој е граден неколку години и можам слободно да кажам дека не можеме да им конкурираме. Да, ќе кажам дека не можеме во актуелната сезона, не можеме да се носиме со Челзи или Манчестер Сити”, изјави Роџерс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести