вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Роџерс застана во одбрана на Луис Суарез

rogers obrana suarez

Поврзани вести

Ново продолжение на вербалната војна помеѓу менаџерите на Челзи и Ливерпул, а сега главниот збор го има предводникот на “црвените”, Брендон Роџерс, кој јавно го критикуваше својот колега, Жозе Мурињо поради невкусните коментари посветени на ургувајскиот интернационалец, Луис Суарез.

„Не станува збор за некаков акробатски потег, или глума од страна на Суарез. Тоа ќе го каже секој кој го следел тој натпревар, но мојот напаѓач е постојана мета на секој дефанзивец. Дали не е така? Поминавме и низ тој период кога сите изјавуваа, кога сите го напаѓаа дека постојано глуми и дека без контакт паѓа во противничкиот казнен простор. Добив впечаток дека само Суарез го прави тоа и никој друг. Суарез беше фаулиран од фудбалер кој немаше никаков контакт со топката”, изјави Роџерс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести