четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Рохо сепак ќе заврши во Манчестер Јунајтед

rojo

Поврзани вести

Левиот бек на Спортинг, Маркос Рохо признава дека е пред трансфер во Манчестер Јунајтед.

Минатата недела ’Црвените Ѓаволи’ доставија понуда вредна 20 милиони евра но таа сума не беше доволна за раководните луѓе од Спортинг да се откажат од Аргентинецот.

Клубот од Лисабон сепак тешко ќе одолее пред налетите на Јунајтед, а последните извештаи велат дека преговорите се во завршна фаза и најверојатно во текот на денот ќе пристигне официјална потврда за зделката.

Се говори дека за услугите на Маркос Рохо, Спортинг ќе добие 20 милиони евра, а како дел од зделката на едногодишна позајмица во Лисабон ќе пристигне и Нани.

Во меѓувреме, репрезентативецот на Аргентина во разговор со Radio Continental призна дека кариерата ќе ја продолжи на Олд Трафорд.

„Сон е да се игра за Манчестер Јунајтед и горд сум што ми се укажува прилика да соработувам со Ван Гал” – вели Рохо. „Не ми беше лесно да го напуштам Спортинг”.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести