понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Ројо нова бековска опција во ПСЖ

Најбогатиот клуб во француската Прва лига, тимот на ПСЖ, најверојатно ќе излезе како победник во трката по потписот на стандардниот првотимец во дресот на португалскиот прволигаш Спортинг од Лисабон, Маркос Ројо.

ROJO BEKOVSKA OPCIJA PSG

Последни вести

Најбогатиот клуб во француската Прва лига, тимот на ПСЖ, најверојатно ќе излезе како победник во трката по потписот на стандардниот првотимец во дресот на португалскиот прволигаш Спортинг од Лисабон, Маркос Ројо.

Понуда за дефанзивецот веќе испратија и раководните лица на Барселона, Ливерпул и Монако, но Ројо најзагреан е за таа на старо-новиот шампион на Франција.

Од продажбата на аргентинскиот интернационалец, вицешампионот на Португалија очекува заработувачка од најмалку 10 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести