вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ројс покажа колку и е верен на Борусија Д.

marco rojs

Поврзани вести

Најдобриот фудбалер во дресот на Борусија од Дортмунд, Марко Ројс ги израдува најверните фанови на германскиот бундеслигаш со изјавата дека не планира никаква промена на клупската средина за време на зимскиот преоден рок.

„Имам договор со Борусија од Дортмунд и многу сум среќен што сум дел од овој голем клуб. Среќен сум во Дортмунд и се што можам да кажам е дека не планирам никаква промена на клупската средина. Целосно сум фокусиран на мојот клуб и не сакам да зборам за тоа што може да се случи во блиската или далечната иднина”, изјави репрезентативецот на Германија.

Крилниот напаѓач има договор со популарните “милионери” до 2017 година, но во неговиот нов договор има и ослободителна клаузула од 30 мил. евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести