сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Роки суспендиран од УЕФА, нема да суди на вечерашниот дуел на Филип Втори

roki

Поврзани вести

Италијанскиот судија Џанлука Роки заработи суспензија од УЕФА и нема да суди на мечот меѓу репрезентациите на Македонија и Луксембург.

Тој судеше на италијанското дерби меѓу Јувентус и Рома (3-2), но по неговата лоша арбитража и критиките кои пристигнаа од сите страни, европската куќа на фудбалот реши да го суспендира на 30 дена.

Правдата на мечот меѓу Македонија и Луксембург кој вечерва ќе се одигра на националната арена „Филип втори“, Пјерлуиџи Колина го назначи сонародникот Паоло Мацолени.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести