среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Роланд Миклер во Веспрем

Миклер потпиша тригодишна верност со шампионот на Унгарија, а договорот почнува да тече од почетокот на новата сезона.

mikler

Поврзани вести

Репрезентативниот голман на Унгарија и еден од најдобрите голмани во светот, Роланд Миклер, конечно го направи она за што се зборува веќе неколку сезони. Тој од Пик Сегед премина во Веспрем. Миклер потпиша тригодишна верност со шампионот на Унгарија, а договорот почнува да тече од почетокот на новата сезона.

Сега останува да се види што ќе биде со досегашниот прв голман на Веспрем, Мирко Алиловиќ. Дали Веспрем ќе се одлучи да има двајца врвни голмани или Алиловиќ ќе замине, како што тоа се најавуваше минатата година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести