четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Рома е преголем залак за Ливорно

roma pregolem zalak

Поврзани вести

Премиерниот саботен натпревар од 20. коло во италијанската Серија А, пресметката на „Олимпико” помеѓу екипите на Рома и Ливорно, заврши со убедлив триумф на римската „волчица” од 3:0.

Рома дојде во водство со погодокот на Матиа Дестро, на 2:0 зголеми холандскиот интернационалец Кевин Стротман, а последниот погодок на натпреварот беше дело на повремениот репрезентативец на Србија, Адем Лјајиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести