петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Рома и Јувентус ремизираа на Олимпико

juve roma

Поврзани вести

Рома и Јувентус со реми го заокружија 25-то коло во италијанската Серија А.

Иако “римската волчица” во текот на натпреварот имаше минус играч и губеше со 0:1, сепак успеаа да се изборат за реми.

Торосидис заработи црвен картон во 62-та минута, а 2 минути подоцна Карлос Тевез постигна вистински еврогол.

Сепак во 78-та минута Кеита постигна гол за домашните и донесе бод за Рома, по што “старата дама” и понатаму има девет бода предност на табелата.

Најчитани вести