сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Рома ќе се засили и со Самуел Ето

22222

Последни вести

Откако ги осигураа услугите на поранешниот репрезентативец на Англија и фудбалер на Челзи, Ешли Кол, кој потпиша 2-годишен договор, раководните лица на италијанскиот калчолигаш Рома веднаш своето внимание го насочија кон најпознатиот интернационалец од Камерун, Самуел Ето.

Близок извор до таборот на римската “волчица” потврди дека преговорите помеѓу агентот на Ето и челнците на Рома се во завршна фаза и дека е можно искусниот напаѓач да биде претставен како најнова аквизиција до крајот на оваа недела.
“Ето доби официјална понуда од челниците на Рома. Станува збор за едногодишен договор со опција истиот да биде продолжен за уште една сезона. Доколку ја прифати понудата на Рома, Ето ќе си обезбеди годишна плата од 3 мил. евра. Мислам дека Камерунецот ќе ја прифати понудата на Рома, ќе ја искористи шанса повторно да игра во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони”, изјави блискиот извор од таборот на Рома.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести