вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Романец пробал да смени фалсификувани банкноти ов Охрид

20130523-kako-bez-diploma-da-se-zarabotuvaat-20-evra-na-chas-1

Последни вести

Деветнаесет годишниот романец А.М. доби кривична пријава од СВР Охрид за фалсификување на пари.

Имено, на 28.08.2014 година во Охрид на ул.„Св.Климент Охридски“, А.М. во менувачница сакал да размени банкнота од 20 евра, за која сопственикот утврдил дека е фалсификувана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести