недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Романка роди близначки во период од два месеца

4-najslatkite-bebinja-bliznachinja-na-internet-kafepauza.mk_

Последни вести

Докторите останале во чудо кога една 41-годишна мајка од Романија родила близначки во период од два месеци. Откако првото девојче се родило два месеци порано, мајката била присилена едноставно да чека да види дали другото бебе сепак ќе го почитува терминот.

Тоа и се случило на крајот па девојчето се родило во јануари 2015 година. Причината за ова била што бебињата биле во посебни постелки.

Најчитани вести